Blogerzy dla Stacha

Stach to mały „pozytywnie agresywny” przystojniak, główny bohater bloga Rock’n’roll Baby, prowadzonego przez jego rodziców.
Jednak to nie jest zwykły blog, a i Stach nie jest zwykłym dzieciaczkiem w kombinezonie koloru baby blue 😉 Stach to dziecko zasypiające przy Highway to hell i smokiem z trupią czachą 😀
Na pierwszy rzut oka, poza „hardkorowym” stylem jakim się charakteryzuje (a który tak strasznie mi się podoba! 😀 ) niczym innym nie wyróżnia się od innych dzieci w jego wieku.

A jednak Stach ma problemy ze zdrowiem. Jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.  Na jego podstronie przeczytać możemy, że od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowany z powodu niedowładu lewej strony ciała i asymetrii wzorców postawy spowodowanych przebytym wylewem dokomorowym, przez co prawa komora mózgu jest mniejsza. Stach ma mocno przykurczoną lewą rączkę i nie potrafi prawidłowo jej używać, pojawiają się też problemy z poprawnym chodzeniem…
Potrzeba dalszej rehabilitacji, turnusów, czasu, uwagi i niestety środków finansowych – najpotrzebniejszych i najtrudniejszych do zdobycia.
https://i1.wp.com/www.babyband.pl/wp-content/uploads/2013/07/sta%C5%9B_plakat.jpg
Nawet najmniejsza pomoc jest ważna, każda jej forma  przybliża Stacha do uśmiechu, do dzieciństwa takiego, jakie będą mieli jego rówieśnicy, spędzonego na beztroskiej zabawie.
Akcja
„Blogerzy dla Stasia” ma na celu rozpowszechnienie informacji o sytuacji malucha, by dotarła ona do jak najszerszego grona odbiorców.

Równocześnie prowadzona jest także akcja „Złotówka dla Stacha” – każdy z nas może dorzucić swoją złotówkę, swoją cegiełkę, nawet najmniejszą, bo na koncie takiej fundacji nawet najdrobniejsza kwota nabiera innego znaczenia, dodaje nadziei, której czasem brak, przybliża do realizacji marzeń dzieci i ich rodziców. Każda dodana maleńka cegiełka to część wielkiego muru. Nawet najdrobniejsza kwota ma tutaj sens. Zbudujmy Stachowi taki mur.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: